A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Сокирянської міської ради Дністровського району Чернівецької області

На базі Шебутинецького НВК проведено семінар-практикум завідуючих, вихователів - методистів ЗДО, директорів НВК району з проблеми «Використання інноваційних технологій у роботі з дітьми дошкільного віку»

Дата: 05.03.2019 21:45
Кількість переглядів: 27

       Як організувати життя дитячого садка, щоб перед вихованцями відкрився чудовий світ у живих фарбах, яскравих та тремтливих звуках, через казку, гру, через неповторну дитячу творчість? Як віднайти в кожній дитині джерело мислення й мовлення, щоб кожен відчув себе дослідником і мудрим мислителем, щоб власне досягнення викликало радість серця і гарантувало волю?

  Щоб відповісти на ці питання 27.02.2019 року  на базі Шебутинецького НВК відбувся семінар - практикум  завідуючих, вихователів - методистів ЗДО, директорів НВК району  з проблеми «Використання інноваційних технологій у роботі з дітьми дошкільного віку».

Метою семінару було:

  • актуалізувати знання керівників щодо нормативно-правового забезпечення інноваційної діяльності ЗДО;
  • розглянути основні освітні інноваційні технології, з метою подальшого застосування в навчально-виховному процесі дитячого садка;
  • формувати мотивацію керівників ЗДО для впровадження інтерактивних методів у навчальний процес;
  • ознайомити учасників семінару з практикою роботи керівника ЗДО щодо управлінської підтримки нововведень.

     Діяльність дошкільного навчального закладу на сучасному стані неможлива без ефективного вирішення пріоритетних завдань розвитку навчання та виховання дітей, без пошуку оптимальних форм організації освітнього процесу, використання перспективного досвіду, а також здійснення інноваційної діяльності.

Ноткою позитивних емоцій  було розпочато засідання семінару – практикуму, а саме піснею у виконанні всіх працівників дошкільного підрозділу «Лише у нас на Україні», що створило піднесений настрій на увесь робочий день.

Відкрила районний семінар - практикум завідуючих, вихователів - методистів ЗДО, директорів НВК району методист РМК відділу освіти, молоді та спорту РДА Дідик  Ірина Анатоліївна, яка наголосила, що навчально-виховний процес, як і вся діяльність педагога, - це щоденна творчість та знаходження нових методів впливу на сучасну дитину. Грамотний та творчо налаштований педагог завжди знайде можливість на базі традиційних методів навчання знайти шляхи підвищення ефективності своєї роботи завдяки використанню новітніх технологій.

Директор  НВК Галак Олена Василівна презентувала  присутнім  історію розвитку освіти села Шебутинці. Вона зазначила, що дошкільна освіта є найважливішою сферою реалізації прав людини, забезпечення рівних можливостей в отриманні якісної освіти, адже основа майбутньої особистості закладається ще в ранньому віці.

Під час презентації дошкільного підрозділу Тимчук Алла Василівна,  заступник директора з навчально-виховної роботи, ознайомила всіх з історією створення закладу та умовами його сучасного функціонування. Було продемонстровано виставку дитячих  робіт.

Вона також ознайомила учасників семінару з планом роботи семінару – практикуму , звернула увагу, що педагогічний колектив дошкільного підрозділу особливу увагу приділяє інноваційним технологіям. Адже інновації мають особливе значення для освітньої галузі. Саме за допомогою інновації освітні заклади підвищують якість навчання та виховання.

Алла Василівна представила роботу свого навчально-виховного комплексу, зосередила увагу присутніх на використанні сучасних педагогічних технологій у освітньому процесі , розповіла про вплив розвивального середовища НВК на ефективність навчання і виховання дошкільнят, значення професійної готовності педагогів для успішної реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти.

Учасники семінару – практикуму мали можливість переглянути  заняття в середній  групі Шебутинецького НВК, де вихователь Горшовська Людмила Василівна провела інтегроване заняття з використанням методики сендплей. Діти вирушили в мандрівку до чарівного острова  за скарбом. На острові їх зустрів Пірат, який стривожено заявив, що після бурі постраждали тварини і їм потрібна допомога. Діти, працюючи з піском, виконали всі завдання Пірата: чистили пісок, визволили тварин та відбудували їхні домівки. Вихованці обізнані в правилах роботи з піском  і з задоволенням виконували завдання. Вразила слухачів семінару форма «моряків» та «капітана». Адже подорож на кораблі була наближена до реальної: шум моря, вид острова на презентації і  навіть судно, на якому мандрували діти.

Кишка Наталя Василівна, вихователь молодшої різновікової групи Шебутинецького НВК, разом зі своїми вихованцями потрапили у зимовий ліс. Малюки залюбки пройшли доріжкою здоров'я, спілкувалися з лісовими мешканцями, не дозволили вовчику зрубати ялинку і головне – вони допомогли лисичці, розвеселили, намалювавши їй картину про зиму. Малювали дітки не простим способом, а  колективно  на склі вушними паличками. Діти отримали від заняття багато позитивних емоцій, проявили креативність, уміння вільно володіти нетрадиційними методами малювання.

Вихователі Бірюк Наталя Петрівна та Тимчук Алла Василівна запросили  дошкільнят старшої групи та учасників зібрання на «Майстер-шеф діти». Дуже відрадно те, що до роботи були залучені батьки, яких обрали капітанами в кожній команді. Діти показали свої кулінарні здібності як практично, так і теоретично. Часто використовувалися музичні паузи, де діти всіх груп показали свої артистичні здібності.

Тренінгове заняття  з завідуючими та методистами ЗДО, директорами НВК  «Пісок як матеріал для розвитку творчості та навчання дітей» провела Тимчук А.В.  Учасники семінару,  працюючи з піском , проявили свої творчі здібності.

 У засіданні круглого столу з проблеми «Використання інноваційних технологій у роботі з дітьми дошкільного віку» взяли участь : Жук Людмила Вікторівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Михалківського НВК (дошкільного підрозділу); Нікуліца Олена Михайлівна, вихователь-методист ЗДО «Чебурашка» с.Романківці»; Шибінська Валентина Іванівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Ожівського НВК (дошкільного підрозділу).

Цікавим видом діяльності був тренінг для вихованців старшої групи «Безмежний світ гри з LEGO конструктором», який провела Нікуліца Олена Михайлівна, вихователь-методист ЗДО «Чебурашка» с.Романківці».  Виконуючи веселі завдання і граючись  набором з шести різнокольорових цеглинок , діти тренували пам'ять, розвивали моторику рук, а ще створювали власні завдання відповідно до вмінь та їхніх інтересів. Вихованці гарно вправлялися з цеглинками, уважно  дослуховувалися до ідей та пропозицій дорослого.

Заступник ЗНВР  Ожівського НВК  Шибінська Валентина Іванівна, поділилася досвідом роботи із впровадження нетрадиційних методів оздоровлення, які використовують вихователі в їхньому дошкільному підрозділі, а заступник директора з навчально-виховної роботи  Михалківського НВК Людмила Вікторівна Жук розповіла про запровадження нових програм, наукових досягнень, освітніх технологій у практику роботи з дітьми дошкільного віку в селі Михалкове.

На завершення заходу заступник директора з навчально-виховної роботи провела екскурсію-огляд групових кімнат закладу, де учасники мали можливість оглянути змістовне предметно-розвивальне середовище закладу.

Учасники семінару-практикуму взяли активну участь в обговоренні теми семінару - практикуму, а також охоче поділилися власним досвідом щодо впровадження інноваційних технологій у роботі з дітьми дошкільного віку. Кожен присутній висловив свою думку, рекомендації та пропозиції.  Вихователі, що проводили практичні заняття (Кишка Наталя Василівна, Горшовська Людмила Василівна, Бірюк Наталя Петрівна, Тимчук Алла Василівна) , зробили самоаналіз своєї діяльності.

Логічним завершенням семінару - практикуму був аналіз переглянутих форм роботи та розроблення методичних рекомендацій. Семінар – практикум завершився   гаслом «Трибуна вільних думок», під час якого учасники висловили свої думки щодо практичної цінності набутого досвіду та використання його в практичній діяльності.

   Підсумки семінару підвела методист РМК відділу освіти, молоді та спорту РДА  Дідик Ірина Анатоліївна, яка подякувала організаторам заходу та наголосила, що різноманітність  методів та форм роботи, творчих підхід педагогічних працівників  дошкільного підрозділу до організації навчально- виховного процесу сприятимуть більш ефективному формуванню у дітей різноманітних навичок, висловила сподівання, що знання, отриманні під час даного семінару, стануть безцінним досвідом, який завідуючі ДНЗ, директори НВК будуть упроваджувати у практику роботи своїх навчальних закладів.

 Ірина Анатоліївна висловила  подяку педагогічному колективу Шебутинецького  НВК,  особисто директору Галак Олені Василівні, заступнику директора з навчально-виховної роботи (дошкільного підрозділу) Тимчук Аллі Василівні за практичні кроки у використанні  інноваційних технології, терплячість і майстерність в опануванні новим, побажали успіхів у подальшій роботі, творчого вогнику, нових ідей та сміливості іншим педагогам на шляху до професійних вершин.

 Цікаві форми проведення семінару спонукали кожного з учасників  заходу зробити аналіз отриманої інформації, визначити особисті плани на майбутнє щодо здійснення інноваційної діяльності в своїх навчальних закладах.

Методист РМК   відділу освіти,

молоді та спорту РДА Дідик Ірина Анатоліївна

Фото без опису

 

Фото семінар-практикум Шебутинецький НВК


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень