Місячник шкільних бібліотек у Селищанському навчально-виховному комплексі

Дата: 13.11.2018 11:43

«Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях…Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», - писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський.

Шкільна бібліотека – саме та крапка на карті села, де зароджуються і горять найбільш яскраві думки та почуття, вона – центр культури, де закладається духовне здоров’я нації. В.О.Сухомлинський писав: «У школі повинен яскраво горіти невгасимий вогник розумового життя; чим багатші й багатогранніші інтелектуальні інтереси вчителів і учнів, чим дорожче для кожного вихованця найважливіше джерело знань – книга, тим менша небезпека розумової обмеженості, байдужості до знань».

Завдяки шкільній бібліотеці люди мають унікальну можливість познайомитися з історією розвитку освіти та культури рідного краю. Без шкільної бібліотеки неможливо сьогодні уявити навчання і виховання школярів, без неї неможлива освіта і самоосвіта педагогічних працівників, учнів та батьків.

Роль шкільної бібліотеки в освіті загальновідома, існує безліч доказів того, що шкільна бібліотека має дуже важливе значення для успішності учнів. Школярі різних країн отримують освіту та готуються до життя в глобальному суспільстві. Вони мають навчитися використовувати інформацію та технології ефективно, безпечно, відповідально, творчо й критично, щоб бути повноправними творцями й учасниками суспільного життя.

З 1 жовтня  по 31 жовтня 2018 року  в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек Владою Надією Петрівною, бібліотекарем Селищанського навчально-виховного комплексу проведений традиційний місячник присвячений видатному українському педагогу – гуманісту, вченому зі світовим  ім`ям  В.О.Сухомлинському з нагоди 100- річчя від дня його народження. Робота  була спрямована на розкриття здібностей і нахилів учня з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей.

Особливо гострою є проблема творчого розвитку особистості. В цьому напрямку у бібліотеці був проведений конкурс казок «Юний казкар»  і конкурс авторської поезії  «Юні поети», де взяли участь учні 3 – 7 класів. Найкращі твори відзначені подяками.

Під час місячника були прочитані та обговорені оповідання, казки із збірок В.Сухомлинського « Всі добрі люди – одна сім`я», « Чиста криниця», а вихователем ГПД Мельник Г.І. проведена літературна подорож « Казковий світ Сухомлинського». Учні 2-6 класів взяли участь у конкурсі дитячих ілюстрацій до творів В.О. Сухомлинського «Я малюю казку». Вчитель трудового навчання  Остапишина С.Т. працювала над організацією виставки творчих робіт «Я творча дитина». Бібліотекарем спільно з педагогічним колективом проведений круглий стіл «Творчість В.О. Сухомлинського

дітям».

Під час місячника були організовані тематичні книжкові  виставки:

«Його вічний слід на землі» , « Майстерня умілих рук».

Активна участь учнів у проведенні Місячника є підтвердженням того, що шкільна бібліотека – інформаційно-культурний центр навчального закладу освіти.