Школа вихідного дня “Дивослово”
Процес інтеграції до європейської системи навчання, прогресивні зміни в освітньому просторі призвели до інтенсифікації навчального процесу і зумовили зростання вимог до рівня підготовки випускників . Новітні форми і методи навчання вимагають здійснення контролю знань та їхньої максимально об’єктивної оцінки.
Одним із важливих і непростих випробувань, яке треба буде пройти і цьогорічним одинадцятикласникам , є зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО).
Щоб успішно виконати тест з української мови й літератури, готуватися до нього потрібно систематично й відповідально . З української мови треба повторювати правила, виконувати тренувальні вправи й завдання в тестовій формі , а також писати власні висловлення - творчі роботи. З української літератури потрібно читати й аналізувати твори художньої літератури , повторювати відомості з теорії літератури.
Як успішно підготуватися до ЗНО? Найкраще - це поєднати самопідготовку зі співробітництвом з учителем на уроці . Це дасть можливість підвищити власну мовну та мовленнєву компетентність, оптимально вдосконалити підготовку до написання творчих робіт.
Ми знаємо, що нині освіта набуває інноваційного характеру, що позитивно впливає на формування особистості, сприяє реалізації всіх її життєвих можливостей. Вимоги, які ставляться до молоді за цих умов, досить високі, що спонукає випускників закладів загальної середньої освіти творчо мислити, застосовувати набуті знання практично, переосмислювати одержану інформацію і виявляти найвищий ступінь самостійності на шляху до самовдосконалення. Стрімке поширення освітніх технологій дає змогу прогнозувати результати навчальної діяльності, передусім співвідносити набуті знання з кінцевою метою навчання.
З метою підвищення якості знань з української мови та літератури випускників закладів освіти району , відділом освіти Сокирянської РДА було розроблено план заходів та затверджено склад районної групи наставницької підтримки вчителів української мови та літератури, яка здійснює навчання та консультування педагогів закладів освіти району. На сайті відділу освіти Сокирянської РДА у розділі “ Методтчний кабінет” створено рубрику “ Методичний кейс для вчителів української мови та літератури”, на якому поділитися своїми надбаннями щодо підготовки учнів до ЗНО можуть усі педагоги району.
Для вчителів української мови та літератури, які викладають у 10-11-х класах, проводилися тренінгові заняття у форматі БомбеЗНО, а для учнів 10-11-х класів організовуються заняття у школі вихідного дня “ Дивослово”, які ведуть тренери-консультанти з числа вчителів-методистів, які навчалися на каскадних заняттях з підготовки районних творчих груп на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.
Одне із занять школи вихідного дня “ Дивослово” відбулося 01 березня 2020 року.
У Білоусівський НВК завітали учні 10-11-х класів ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Василівка, Білоусівського НВК, Михалківського НВК, ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Ломачинці разом зі своїми вчителями української мови та літератури. Проводили заняття Бойчук Світлана Миколаївна, вчитель української мови та літератури Білоусівського НВК та Мазур Світлана Василівна , вчитель української мови та літератури Михалківського НВК.
До ОНЗ “Романковецька гімназія імені К.Ф.Поповича” були запрошені учні-гімназисти та школярі із Грубнянського НВК, Сербичанського НВК, ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Гвіздівці, Селищанського НВК та ОНЗ “ Шебутинецький НВК”.Спілкувалися зі старшокласниками у цьому закладі Мельник Алла Миколаївна, вчитель української мови та літератури Корманського НВК та Хрущовська Інна Сергіївна, вчитель української мови та літератури ОНЗ “ Романковецька гімназія імені К.Ф.Поповича”.
Школярі під час занять мали можливість удосконалити свої знання з української мови та літератури, запитували, як оптимально справитися із написанням творчої роботи, фотографували таблиці та схеми, які допоможуть під час складання ЗНО, обговорювали окремі організаційні моменти, мали можливість потримати в руках зразок бланка для виконання тестового завдання із попередніх років.
Запитання. Відповіді. Нова інформація. Потрібно чи ні проводити такі заняття?Запитань , звичайно, багато, але відповідь одна - це на результат, на успішний результат знань наших випускників, яким ми бажаємо в цьому році отримати достойні бали.
Хочу подякувати адміністраціям Білоусівського НВК Гафінчук Альоні Степанівні та Параді Валентині Петрівні, ОНЗ “ Романковецька гімназія імені К.Ф.Поповича” Степаненку Валерію Михайловичу та Тарабузан Альоні Михайлівні за допомогу в організації та проведенні школи вихідного дня “Дивослово”.
Методист РМК відділу освіти Сокирянської РДА Любов Кібзун