A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Сокирянської міської ради Дністровського району Чернівецької області

На базі Олексіївського НВК проведено районне методичне об’єднання вчителів 2-х класів

Дата: 22.03.2019 16:51
Кількість переглядів: 22

Фото без опису

На базі Олексіївського НВК проведено районне методичне об’єднання

 вчителів 2-х класів з проблеми

«Екологічне виховання: особливості роботи з молодшими школярами»

«Любов до природи слід виховувати з раннього дитинства.

Дітей, що не вміють ще ходити, треба частіше виносити на свіже повітря,

щоб вони могли бачити рідне небо, дерева, квіти, різних тварин.

Все це залишається в дитячій душі, осяяне почуттям радості,

і покладе  основи любові до рідної природи»

Григорій Ващенко

 

      З метою вдосконалення професійної майстерності, підвищення рівня загальної дидактичної та методичної підготовки   21  березня  педагогічний  колектив  Олексіївського НВК радо зустрічав  гостей на районному  методичному об'єднанні вчителів     2-х класів  на  тему «Екологічне виховання: особливості роботи з молодшими школярами».

З усіх куточків району поспішали на нього вчителі 2-х класів. На порозі школи їх з посмішкою зустрічали директор, педагог організатор, учні та вчителі.

Методист РМК відділу освіти, молоді та спорту РДА Дідик Ірина Анатоліївна ознайомила з планом роботи та побажала всім плідної праці та позитивних вражень.

       Людмила Іванівна Гафінчук, керівник районного методичного об'єднання вчителів 2-х класів  зазначила, що основна мета навчального предмета «Природознавство» в початковій школі – формування природознавчої компетентності школярів шляхом засвоєння системи інтегрованих знань про неживу та живу природу. І розпочинати екологічне виховання потрібно з раннього віку. Адже свідоме й бережливе ставлення до природи формується саме  з дитинства у сім'ї та школі.

Природа - це найкраща з книг, написана  особливою мовою. Цю мову треба вивчати. Тому на сучасному етапі і педагоги, і батьки повинні усвідомити важливість навчання школярами правил поведінки в природі, збереження всього живого на Землі. А першочерговим завданням вивчення природознавчої змістової лінії освітньої галузі «Людина і світ» Державного стандарту початкової загальної освіти є ознайомлення дітей з основами екологічної грамоти з метою подальшої неперервної екологічної освіти, яка сприяла б формуванню в майбутніх громадянах цілісного світосприймання та філософії природошанування. І чим раніше починається робота з екологічного виховання учнів, тим вищою буде її педагогічна ефективність і результативність.

 

Представники освітянської  родини – учасники  районного  методичного об'єднання - розпочали  роботу зі  знайомства із  навчальним закладом.  До  гостей  звернулися  учні закладу,  які  у  цікавій  віршованій  формі  розповіли  про  себе,  свої досягнення, шкільне життя. Слова  про  рідну  школу  звучали  особливо  тепло, радісно, урочисто.   Піснею «Ласкаво просимо»  привітала  всіх присутніх  учениця 8 класу Богданюк Тетяна.

      Михайлевський Олександр Миколайович, директор Олексіївського НВК, представив свій заклад та  наголосив, що головним у вихованні та навчанні дітей залишається  збереження їхнього здоров'я.         Екологічне виховання повинно починатися з самого дитинства, бо набуті знання в цей час можуть надалі перетворитися в міцні переконання.

Під час проведення методичного об'єднання вчителів 2-го класу Ткач Інна Іванівна, вчитель  2-го класу Олексіївсього НВК, провела показовий урок «Як змінюється навесні життя звірів. Піклування про потомство». На уроці учні з’ясовували, які зміни відбулися у житті тварин з настанням весни; розширювали знання  про тварин; розвивали спостережливість, мовлення, уміння порівнювати, узагальнювати; виховували шанобливе ставлення до тварин та  бажання їх оберігати.

Під час уроку   Інна Іванівна   використовувала елементи  НУШ, а саме: «Ранкову зустріч», «Мій настрій». Діти віталися з учителем за допомогою значків привітання. Це одна із форм роботи за новою методикою,  яка формує вміння  спілкуватися, навчає бути спостережливими, відкритими та небайдужими.  З гарним настроєм маленькі школярики розпочинають кожний день, тому  є активними на всіх етапах  уроку, вміють вибрати правильну позицію стосовно поставленого запитання, дотримуватися її, застосовують набуті знання на практиці, шляхом спроб і помилок, успішно виконують усі завдання. Також були використані різноманітні інноваційні методи та прийоми роботи, а саме: «Кубик Блума», «Перевернутий клас», «Квітка Блума», гра «Третій  зайвий». Під час уроку з захопленням учні  виготовляли Лепбук - екологічну листівку «Тиша в лісі».

    Цікавий виховний захід «Свято зустрічі Весни», який провела Ткач Інна Іванівна,   розширив  уявлення учнів про цінність та багатогранність природи,  весняних свят,  народних традицій та звичаїв.

    Крім того всі присутні ознайомилися з виставкою виробів з природного матеріалу, виготовленими руками учнів та учителів закладу.

 У засіданні круглого столу з проблеми «Екологічне виховання: особливості роботи з молодшими школярами»  взяли участь: Кушнір Олена Іванівна, вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Василівка, яка презентувала свій  досвід роботи: «Практика екологічного  виховання у початковій школі в позаурочний час», Колєснікова Жанна Миколаївна, вчитель початкових класів Білоусівського НВК, провела з усіма присутніми ділову гру  «Формування екологічної культури на уроках у початкових класах», Гафінчук Людмила Іванівна, вчитель початкових класів Сербичанського НВК, презентувала всім «Метод проектів у сучасній початковій школі».      І на завершення своїми враженнями про методичне об’єднання поділилися за «Круглим столом» усі учасники РМО, де висловили вдячність усім організаторам даного заходу за набуті знання та досвід і приємні враження.   

Підводячи підсумки методичного об'єднання, присутні наголосили: результатом екологічного виховання має бути сформована екологічна компетентність учнів, що характеризується різнобічними глибокими знаннями про навколишнє середовище, екологічним стилем мислення і відповідальним ставленням до природи та свого здоров’я, набуттям умінь і досвіду вирішення екологічних проблем (насамперед на місцевому рівні), безпосередньою участю у природоохоронній роботі.

         Ірина Анатоліївна Дідик, методист РМК відділу освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА, під час методичного об'єднання запропонувала вчителям району обмінятися джерелами інформації та адресами веб-сайтів, де можна знайти цікавий матеріал для роботи з екологічного виховання молодших школярів. Це стало можливим і легко доступним видом діяльності на уроці, оскільки у кожного  є сьогодні ноутбуки, мультимедійні дошки, екрани.

          Адже  якісною і сучасною освіта дітей може бути тільки тоді, коли вчителя турбуватиме проблема навчання і виховання учня, доки він горітиме своєю справою, житиме інтересами дитини, буде розвиватися сам, застосовуючи інноваційні технології, ідучи у ногу з часом. 

По завершенню методичного об'єднання розглянуто проект рекомендацій та прийнято відповідні рішення.

     І тут на думку приходять слова    І. Гете:  «Природа не визнає жартів, вона завжди правдива, завжди серйозна, завжди сувора; вона завжди права; помилки ж і омани виходять від людей».

Тому завжди слід пам’ятати слова М. Пришвіна: «Рибам – вода, пташкам– повітря, звірятам – ліс, степ, гори. А людині потрібна Батьківщина. А оберігати природу – це обрігати свою Батьківщину».

Дідик Ірина Анатоліївна,

методист РМК відділу освіти,

молоді та спорту Сокирянської РДА

Фото без опису Фото без опису Фото без опису  Фото без опису Фото без опису 

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень