Екскурсія як організаційна форма навчання
Згідно графіка роботи районного методичного кабінету на базі Селищанського НВК 8 листопада 2019р. було проведено чергове засідання районного методичного об'єднання вчителів зарубіжної літератури, роботою якого керує методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту РДА Євламп’єва Наталія Станіславівна.
З метою підвищення професійної майстерності, оволодіння новими знаннями, педагогічними методами та засобами реалізації принципу зв’язку навчання й виховання з життям засобами екскурсійної діяльності, група вчителів зарубіжної літератури взяла участь у виїзному семінарі до міста Кам’янець-Подільський, реалізуючи тему «Екскурсія як організаційна форма навчання», який провела вчитель зарубіжної літератури Селищанського НВК Колібаба Оксана Володимирівна.
Кам’янець-Подільський – це унікальне, зі своїм неповторним колоритом та одне з найдавніших міст України з майже тисячолітньою історією. Його ще називають містом “семи культур”, адже протягом багатьох століть тут перепліталися культури і традиції семи народів: українців, вірменів, євреїв, поляків, литовців, росіян, турків.
Варто відзначити, що це один з найпопулярніших туристичних маршрутів України. Кам'янець-Подільський вважається містом-музеєм, в якому нараховується 175 будівель пам’ятників архітектури. За цим показником Кам'янець-Подільський займає третє місце в Україні після Києва і Львова. Тому це місто визнане одним із семи чудес України.
Знайомство почалося з оглядової пішохідної екскурсії по Старому місту "Квітка на камені": Польська та Руська брами, Вірменські бастіони, католицькі та православні святині міста, міська ратуша, Польська та Вірменська торгові площі . Надзвичайно вразив і кафедральний костел Петра і Павла (XVI ст.), поруч з яким знаходиться мінарет зі скульптурою Богоматері , найстаріша ратуша в Україні (XV ст.), Тріумфальна арка, мармурове диво - Лаура.
Далі була екскурсія до фортифікаційного комплексу Кам’янця-Подільського ХV-XIX ст.: башти та підземелля, боргова яма, колодязь, Новий замок, Замковий міст ... Запам’ятаталася прогулянка вулицями старого міста, де педагоги мали змогу насолодитися красою, що гармонійно створена природою і людиною.
Представники освітянської родини – учасники районного методичного об'єднання вчителів зарубіжної літератури - були задоволені подорожжю і виявили бажання повернутися сюди знову, але вже зі своїми вихованцями. Переповнені позитивними емоціями, педагоги підтримали ідею залучення школярів до розвитку пізнавальних інтересів і навичок дослідницької роботи, активності та самостійності засобами екскурсійної діяльності.