Міжнародний День біорізноманіття у Романковецькій гімназії ім. К.Ф. Поповича
Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй y 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття. Головне його завдання – привернути увагу до питань збереження живої природи як основи підтримки життя і засобів для існування людей. Біорізноманіття підтримує добробут людей та сталий розвиток у всіх сферах діяльності, у тому числі в галузях економіки, таких як сільське та лісове господарство, рибальство, туризм та інших.
Збереження навколишнього середовища, гуманне ставлення до тварин, раціональне використання природних багатств — це ознаки цивілізованого суспільства. Тому відношення до кожного живого виду, рослини чи тварини, повинне бути особливо обережним, дбайливим. Гармонія з природою – це гармонія з собою.
Розповісти громадськості, що таке біорізноманіття, здавалось би простіше простого, адже все живе, що нас оточує - це і є біорізноманіття. Але як його зберегти, які заходи варто передбачати для його захисту, як використовувати біорізноманіття в рамках сталого розвитку? Ці та інші питання обговорювали, висвітлювали під час різноманітних заходів, що проводилися у гімназії до Міжнародного дня біорізноманіття
З метою виховання дбайливого ставлення до живої природи, активної участі в справі захисту навколишнього середовища учні 3-Б класу класовод Банар З. І. провели виховний екологічний захід «Збережемо природу Землі разом». Метою цього заходу стало виховання у дітей любові, людяності, доброти, почуття патріотизму; почуття відповідальності за майбутнє нашої планети, нашої Земля; продовження формування основ екологічно доцільної поведінки, бережливість до флори і фауни.
Вчителі біології Степаненко В. М. та Азімова В. С. провели брейн-ринг «Цікаве біорізноманіття», учасниками якого стали учні 6-х класів.
Змістовним, цікавим видався учнівський науковий брифінг до його проведення долучилися учні 10-11 класів. Тут біло розкрито сучасні екологічні проблеми та шляхи їх вирішення, а також розглянуті сучасні напрямки збереження біорізноманіття. Учні презентували свої науково-дослідницькі роботи на екологічну тематику, зокрема: «Біорізноманіття Романковецького парку», «Екологічні проблеми Романковецького парку», «Вплив оксидів неметалів на навколишнє середовище».
Проведено вікторину для учнів 8-х класів «Твій особистий вклад до збереження різноманіття».
Члени екологічної секції «Дотик природи» підготували та роздали учням гімназії пам’ятки «Вчимося охороняти природу рідного краю» в котрій окреслили внесок, який може зробити кожна людина, незалежно від віку, статі і роду занять для збереження природи та буклети «По екологічних стежках Романковецького парку..
Проведено вчителем біології Азімовою В. С. для учнів 6-х класів еко-захід «Збережемо біорізноманіття для нашого майбутнього», на якому ознайомили дітей з історією започаткування, метою та завданнями Дня біорізноманіття, також були розглянуті сучасні напрямки збереження біорізноманіття. Учасники заходу переглянули презентацію «Червонокнижні види флори та фауни», а також відеоролики про тварин в Україні. Також діти із задоволенням розповідали про свій особистий вклад у збереження біорізноманіття.
Психолог гімназії Продан М. В. провела тренінгове заняття з учнями 4-го класу «Я часточка природи» та хвилинку релаксації з учнями 7-го класу «Голос рідної природи серцем слухати навчись».
Учні 2(6) класу з класним керівником Азімовою В. С. провели літературно-екологічний захід«Квіти – усмішка природи».
Учнями 5-10 класів проведено трудовий десант по висадженню квітів на території гімназії «Зробимо нашу планету квітучою».
Учні 2(6) класу провели інформаційну годину «У світі птахів»
У бібліотеці дляучнів 5-х класів Цап Л. М. провела відкритий перегляд літератури «Природи рідної краса».
Екологічна агітбригада «Гроно калинове» продемонструвала учням гімназії свій виступ на тему: «Раціональне природокористування» .
В цей день учні відвідували еколого-просвітницьку стежку, на якій вживу знайомились із біологічним різноманіттям, а особливо із рослинністю парку та ставка.
Учні початкових класів брали участь у екологічнихіграх «Дозволяється, забороняється» та «Бережи природу».
Завершився цикл заходів до відзначення Дня біорізноманіття еко-мандрівкою «Люби й вивчай свій рідний край». Школярі відвідали цікаві природні куточки села, вивчали їх особливості, а ще вчилися цінувати, берегти і розвивати Батьківщину, її природне середовище.