ЗРОБИ НАСТУПНИЙ КРОК - Mach den n?chsten Schritt 2017/2018 н.р. УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКИЙ РІК МОВ

Дата: 15.02.2018 11:14

Сьогодні німецька мова – перша найпоширеніша мова у Європі і друга за популярністю іноземна мова в Україні. 2017–2018 навчальний рік оголошено роком німецької мови в Україні і української мови в Німеччини.

Мета цієї акції – поглибити взаємну довіру та дружбу між нашими країнами. Спільний рік мов повинен сприяти популяризації німецької мови в Україні, поглибленню існуючої співпраці між установами освіти та культури обох країн, започаткуванню нових довгострокових партнерських стосунків і проектів.

У навчальних закладах Сокирянського району проводяться виховні заходи, присвячені Року вивчення німецької мови. Головною метою проведення заходів є підвищення мотивації до вивчення німецької мови.

Вольтер сказав: «Знати багато мов – значить мати багато ключів до одного замка.» Хай німецька мова стане справжнім «ключем» до «замка» майбутнього наших дітей!

У рамках Плану заходів із проведення у 2017/2018 році в районі Року німецької мови в Україні:

- З 30 жовтня по 3 листопада 2017 р. у тижні підвищення кваліфікації для вчителів з німецької мови «Викладання німецької мови з використанням цифрових мультимедійних засобів. Використання мобільних засобів учнів у проектній роботі», «Bикладання лінгвокраїнознавства – інновативні підходи на занятті німецької мови» та «Підготовка учнів до іспитів на рівнях А1-В2» взяла участь вчитель німецької мови Шебутинецького НВК – Безпалько Наталія Петрівна.

- В рамках Всеукраїнського науково-методичного семінару методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Грубна проведений відкритий урок-конференція у 8 класі «Bukowina - meine Heimat».

- Учні ЗОШ І-ІІ ст. с. Ожеве взяли участь у Всеукраїнській олімпіаді з німецької мови «Олімпус».

- Протягом жовтня-листопада 2017 року проведено I-II етап Всеукраїнської олімпіади з німецької мови та взято участь у ІІІ етапі в лютому 2018 року.

- У грудні проведенний районний етап конкурсу «Учитель року -2018» на базі Шебутинецького НВК, номінація «Німецька мова» (І місце – вчитель німецької мови ЗОШ І-ІІІ ст. с. Грубна – Максімова Наталія Степанівна).

- Протягом листопада-грудня вчителями навчальних закладів району проведено віртуальні екскурсії «Містами Німеччини» для учнів 5 - 9 класів.

- В останній тиждень грудня 2017 року організований перегляд новорічних німецькомовних мультфільмів: «Der Schneemann», «Weihnachten im Wunderland», «Peppa Pig Deutsch. Weihnachten».

- У кінці січня проведено тиждень німецької мови, у рамках якого відбулися тематичні виховні заходи:

• Лінійка, присвячена тижню німецької мови. Вікторина «Чи знаємо ми Німеччину?»;
  • Перегляд мультфільмів німецькою мовою (1-5 класи);
  • Конкурс на кращу листівку до Дня Святого Валентина;
  • Перегляд відеофільму німецькою мовою «Пурпурові вітрила» (6-9класи);
  • Перегляд відеофільмів (10 клас);
  • Інсценізація казки Рукавичка (1-5 класи);
  • Гра «Слабка ланка» (5-11 класи);
  • Випуск стіннівок «So sch?n ist Deutschland»;
  • Позакласний захід «Уроки поезії і музики»;
  • Конкурс рефератів на тему «Наука і технічний прогрес»;
  • Тематична добірка літератури у шкільній бібліотеці «Творчість відомих німецьких поетів»;
  •  Караоке «Ми спімаємо німецькою»;
  • Інтелектуальні змагання «Ми вивчаємо німецьку мову»;
  • Тематичні години спілкування «Значення iноземної мови у життi людини».
  • Учителі німецької мови (Максімова Наталія Степанівна, Панєнкова Валентина Іванівна – ЗОШ І-ІІІ ст. с.Грубна, Тимчук Ганна Григорівна – Шебутинецький НВК) з 12 лютого по 23 лютого 2018 року беруть участь у курсах підвищення кваліфікації.