A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Сокирянської міської ради Дністровського району Чернівецької області

Обмінялися досвідом роботи та підвищили фаховий рівень

Дата: 29.01.2021 10:56
Кількість переглядів: 28

Фото без опису

У ЗДО №1 «Веселка» відбувся психолого-педагогічний семінар на тему: «П’ять кроків до вдосконалення діяльності закладу дошкільної освіти».

         Директорка садочка Герасимчук Т.В. налаштувала всіх на плідну роботу та окреслила мету семінару: дослідити та розглянути питання, які є актуальними в процесі організації та проведення освітньо-виховної роботи з дітьми, обмінятися досвідом роботи, підвищити рівень фахових знань та педагогічної майстерності вихователів, спланувати роботу щодо розв’язання проблемних питань та удосконалення роботи колективу з різних напрямків роботи дошкільної установи.

Вихователь-методист Плінгей В.М. ознайомила присутніх з результатами психолого-педагогічного дослідження «Як проходить процес адаптації дітей віком від 1 до 3 років до садочка», яке проводилось протягом січня 2021 року.  Валентина Миколаївна проаналізувала відповіді вихователів та батьків на запитання анкет, розроблених спільно з практичним психологом Вітковською А.Ю., охарактеризувала основні засади успішної роботи з адаптації дітей, підкреслила важливу роль доброї та налагодженої співпраці вихователів та батьків. Під час активного обговорення труднощів, з якими доводиться зустрічатися вихователям ясельних та першої молодшої груп, були визначені аспекти, які потрібно враховувати колективу ЗДО при плануванні подальшої роботи щодо успішної адаптації дітей до дитсадка.

Вчитель-логопед Гавдюк Л.О. розповіла присутнім про особливості роботи по подоланню заїкуватості у дітей дошкільного віку. Вона наголосила на необхідності комплексного підходу до питання повного та ефективного виправлення заїкання, який потребує медичного, психологічного, логопедичного впливу на дитину у поєднанні з логопедичною ритмікою або ЛФК та позитивним впливом педагогів, батьків на емоційно-вольову сферу малюка. Людмила Олександрівна ознайомила учасників семінару із правилами мовлення дитини, яка заїкається, та алгоритмом дій вихователів і батьків при перших проявах заїкання у дитини.

Про дотримання норм харчування у закладі дошкільної освіти №1 «Веселка» розповіла сестра з дієтичного харчування Горлей І.В. Вона схарактеризувала основні нормативи трьох разового харчування дошкільнят у садочку, яке забезпечує їх добову потребу на 70-80%. Його вартість складає для дітей ясельних груп 15-25 грн., для дошкільних груп відповідно 24-38 грн. за добу. Ірина Василівна обґрунтувала необхідність доповнення раціону дітей правильним харчуванням у родині з акцентом на молочні, рибні, овочеві страви.

Продовжила роботу семінару вихователька другої молодшої групи Глушко А.Ю., яка презентувала цікаву форму діяльності вихователя - педагогічний геокешинг, який можна використовувати в закладі дошкільної освіти як пошукову роботу з дітьми. Геокешинг або «У пошуках освітніх скарбів» - своєрідна туристична гра, яка завоювала  тисячі шанувальників у всьому світі («гео» - Земля, «cache» - схованка), командна гра, в якій присутні подорож, знаходження місця розташування заданих об'єктів, пошук інформації про об'єкти і відповідей на питання. Дана технологія подолання маршруту з метою пошуку захованого скарбу за допомогою GPS-навігатора та  карти-схеми  дозволяє зробити процес навчання дітей середньої та старшої груп садочку актуальним, особистісно-значущим, цікавим, творчим і захопливим.

Тему гри продовжила тематична консультація «Дитячі ігри очима дорослих, або навчаємо педагогів бути активними учасниками дитячої гри», підготовлена виховательками середньої групи Кривчанською Т.М. та Леськовою Я.С.  У виступі йшлося про значення ігрової діяльності для розвитку моральних якостей, мови дитини, формування навичок спілкування малюка та всіх сторін його соціальної активності. Яна Сергіївна відзначила роль педагога в організації різноманітних видів ігрової діяльності дітей: ігор-драматизацій, ігор-хороводів, сюжетно-рольових, дидактичних, рухливих та інших ігор.

Практичний блок розпочала музичний керівник Маковійчук С.Л. тренінгом «Техніка мовлення; робота над розвитком голосу». Вихователі мали змогу оцінити художні властивості свого голосу та повправлятися у виконанні вправ на розвиток сили, польотності, діапазону та тембру голосу: «Неповторність людського голосу», «Сходинки», «Вище-нижче», «Третій зайвий», «Експромт», «Голосно про голос». Запропонована Світланою Леонідівною притча «Звучання тиші» спонукала замислитися над цінністю відчуття внутрішньої гармонії зі світом, що нас оточує. Тренінг допоміг учасникам семінару зрозуміти, що призначення голосу педагога – «закохувати» дитину у звук голосу, «ловити» зміст сказаного, «черпати» з нього емоції, «наповнювати душу»  теплом, запам’ятати його на все життя, як голос щасливого дитинства.

 «Навчально-виховний процес у закладі дошкільної освіти буде ефективним лише за умови забезпечення високої компетентності та професійної майстерності всіх працівників навчального закладу», - підсумувала семінар Тетяна Василівна і подякувала всім доповідачам за змістовність підготовлених інформаційних матеріалів та практичних завдань, за старанність та бажання ділитися досвідом із колегами по роботі заради досягнення спільної мети – гармонійного розвитку дітей.

 

                                     

 

 

Вихователь-методист              Валентина Плінгей

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень