Нарада завідуючих дошкільних навчальних закладів та директорів НВК

Дата: 18.09.2019 12:54

18 вересня  2019 року в залі засідань відділу освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА відбулася нарада завідуючих дошкільних навчальних закладів та директорів НВК району.

У нараді взяли участь Неміш Ганна Дмитрівна – головний спеціаліст ВОМС РДА, Микитюк Віталій Михайлович – в.о завідувача РМК ВОМС РДА, Дідик Ірина Анатоліївна – методист РМК ВОМС РДА, Максимюк Наталя Петрівна – заступник  директора КНП «Сокирянського ЦПМСД», Погребняк Ніна Вікторівна – методист РМК ВОМС РДА, Жук Людмила Вікторівна – заступник директора з НВР Михалківського НВК, керівники закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів району.

Під час засідання було обговорено ряд актуальних питань. Стосувалися вони організації харчування, вакцинації дітей дошкільного віку, дотримання температурного режиму  та виконання плану заходів з покращення роботи закладів освіти на 2019-2020 роки.

Сьогодні прийшов час, коли ми маємо змінити стандарти та підходи до процесу навчання та виховання дітей. Поряд з цим, потрібно постійно тримати на контролі поточні питання, що стосуються харчування, оновлення матеріально-технічної бази, здоров'я дітей, - підкреслила Ірина Дідик.

Вона зазначила, що зміни, які відбуваються в національній системі освіти взагалі, дошкільній як її першій ланці зокрема, знаходять своє відображення та регулюються відповідними законодавчими документами - Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні.

Вони визначають основні тенденції розвитку дошкільної освіти, відповідність змін, що відбуваються, світовим тенденціям; розкривають організаційно-змістові характеристики оновлення дошкільної освіти на сучасному етапі; об’єктивують існуючі проблеми та шляхи їх розв’язання; указують на закономірності й принципи, що мають консолідувати освітній простір України.

На порядок денний виносилися питання:

• Про вакцинацію дітей дошкільного віку та учнів.

• Про підсумки вивчення стану дотримання вимог чинного законодавства України щодо організації харчування у закладах освіти області.

• Про організацію та проведення курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗДО, НВК у 2019/2020н.р.

• Про затвердження Плану заходів щодо забезпечення пожежної безпеки в осінньо-зимовий період 2019-2020н.р..

• Про фактичну мережу ЗДО, НВК району станом на 01 вересня 2019р.

• Про підсумки експертизи готовності до нового 2019-2020 навчального року.

• Графік проведення районних методичних заходів у 2019-2020н.р.

• Особливості уніфікованої електронної реєстрації дітей дошкільного віку на чергу в ЗДО. Оновлення програми та перехід на новий навчальний рік в програмі «Курс. Дошкілля».

• Створення веб-сайтів закладів дошкільної освіти та їх наповнення.

• Про роботу місцевого осередку району ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти».

Виходячи з вищевикладеного рекомендуємо:

• провести за участі працівників охорони здоров’я батьківські збори, де обговорити питання вакцинації дітей відповідно до календаря щеплень;

• дотримуватися рекомендацій щодо організації харчування дітей дошкільного віку;

• виконувати заходи щодо забезпечення пожежної безпеки в осінньо-зимовий період 2019-2020н.р.;

• дотримуватися графіка проведення курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗДО, НВК у 2019/2020н.р.

• брати участь у проведення районних методичних заходах;

• допомогти педагогам працювати по-новому, самореалізуватися у творчому педагогічному процесі;

• здійснювати управління якістю дошкільної освіти;

• створити веб-сайти, де висвітлювати інформацію про діяльність навчального закладу;

• оновити програму «Курс. Дошкілля»;

• продовжити вести електронну реєстрацію дітей дошкільного віку на чергу в ЗДО.

За підсумками наради надано ряд доручень керівникам закладів дошкільної освіти району.