З медичними працівниками навчальних закладів обговорено питання щодо профілактики кору та про їх контроль за організацією харчування

Дата: 18.01.2018 09:39

Всім відома істина, що здоров’я - найцінніший скарб кожної людини і дитини зокрема. Діти – наше майбутнє, тому основним завданням суспільства і держави- є збереження та укріплення здоров’я дітей.

Школа навчає - їдальня харчує. Їжа –це ліки для організму. З їжею діти отримують вітаміни та мінерали, тобто будівельні матеріали, необхідні для формування підростаючого організму. Здоров'я учнів та дошкільнят у великій мірі залежить від організації якісного харчування як вдома, так і в навчальному закладі.

17.01.2018 року в залі засідань відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації відбулася нарада із медичними працівниками всіх навчальних закладів району.

На нараду запрошено представників Сокирянського районного управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області. Обговорено актуальні питання щодо профілактики кору, грипу(ГРВІ) контроль медичного працівника за організацією харчування в навчальних закладах району, проходженням медичних оглядів працівниками  навчальних закладів, ведення відповідної документації, дотримання температурного режиму в закладах освіти.

З метою попередження поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій  надано рекомендації:

- здійснювати раннє виявлення хворих силами медичного персоналу, вчителів, вихователів організованих дитячих колективів;

- не допускати у колективах хворих дітей, виявлення під час прийому, а також забезпечити  ізоляцію тих дітей, які захворіли впродовж дня, до приходу батьків(в дитячих садках); захворілих учнів відправляти додому для лікування під наглядом лікаря;

- не допускати до роботи в дитячі установи персонал з ознаками грипу чи ГРВІ;

- посилити проведення санітарно-гігієнічних заходів в закладі - провітрювання приміщень не менше 3-х разів на день протягом 8-10хв при відсутності дітей, вологе прибирання приміщень двічі на день із застосуванням дезінфекційних засобів, які дозволені до застосування в Україні, бактерицидне знезараження повітря приміщень;

- обмежити проведення масових дитячих заходів у закритих приміщеннях;

- посилити санітарно- освітню роботу серед батьків, учнівських та педагогічних колективів щодо проведення профілактичних заходів, підвищення захисних сил організму.

По завершенню наради присутні висловили побажання та пропозиції.