Конкурс «Учитель року - 2020». День другий
У затишних стінах Михалківського НВК триває І районний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» . Учитель – це найтонший інструмент, що вміщує у собі палітру людської діяльності: він і філософ, і диригент, і організатор, і вчений, і психолог, і артист, у роботі з яким треба поважати його уявлення про діяльність, допомагати йому розкрити всі його вміння та красу звучання. Серед учасників нашого конкурсу немає людей випадкових. Для кожного з них, школа – це життя, а вчительський талант – це, насамперед, покликання і невтомна праця, що не може звершитись виконанням однієї мети. Виховані і вигадливі, ніжні, і в той же час мужні, надійні, організовані, знаючі, непосидючі – одним словом, справжні професіонали. Це наші цьогорічні конкурсанти, що представляють себе у таких номінаціях: «Історія», «Хімія», «Зарубіжна література», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта». Другий конкурсний день приніс нові випробування: відбулися показові уроки, самоаналіз уроків, методичні практикуми, методичні експромти, практичні роботи. Під час професійного змагання вчителі познайомили присутніх і членів журі з власним педагогічним досвідом. Таким чином, конкурсанти довели, що вони знавці та високомайстерні практики щодо впровадження сучасних психолого-педагогічних прийомів, інноваційних технологій та інтерактивних методик.
Високоповажне журі мало змогу оцінити конкурсні уроки у номінації «Історія», які провели Олійник Тетяна Валеріївна (Сербичанський НВК) у 9 класі «Революція 1848-49 рр.: національний рух в західноукраїнських землях» та Мудрик Катерина Григорівна (ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Гвіздівці) у 7 класі «Правління Володимира Мономаха».
У царину літературних творів покликали учителі зарубіжної літератури: Гуйчук Любов Миколаївна (Михалківський НВК) разом з 11-класниками вдало, емоційно характеризували поезії Гійома Аполлінера «Міст Мірабо», «Зарізана голубка й водограй». Мирза Наталія Дмитрівна (Олексіївський НВК) у 5 класі працювала над твором Оскара Уальда «Хлопчик-зірка», а Куртич Христина Миколаївна (ЗОШ І-ІІ ступенів с.Вартиківці Кельменецького району) у 9 класі аналізувала провідні мотиви творчості М.Ю.Лєрмонтова.
Мандрівниками, що вийшли в неосяжний хімічний океан, були учні 10 класу разом з Галиною Миколаївною Мельничук, вивчаючи тему «Хімічні властивості ненасичених вуглеводів», пізнавальну практичну роботу з хімії під керівництвом Рени Романівни Попової (Грубнянський НВК) наполегливо виконували 9-класники.
Краще розуміти мистецтво, зображувати настрій у природі вчилися шестикласники на уроці образотворчого мистецтва, який провела Анна Олександрівна Самараш (Білоусівський НВК). Ілюстрували художні твори, знайомилися з різнокольоровою мовою фарб учні 5 класу на творчому, продуктивному уроці Людмили Василівни Кумань (Михалківський НВК).
Цікавий урок математики у 2 класі «Додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток» провела Людмила Олександрівна Тихоход (Братанівський НВК), яка була неординарною у виборі прийомів та способів подачі матеріалу, реалізуючи вимоги НУШ.
Показовий насичений урок літературного читання у 4 класі «Мистецтво опішнянських майстрів. Т. Кара-Васильєва «Співуча глина» представила вчитель початкових класів Валентина Петрівна Ваданюк (ОНЗ «Романковецька гімназія ім. К.Ф. Поповича»), залучаючи учнів бути у ролі активних шукачів інформації, дослідників, доповідачів, співбесідників.
Конкурс триває! Творчі, відкриті до нових знань, готові ділитися своїми професійними надбаннями педагоги ведуть школярів у країну знань, демонструючи сучасні методики, крокуючи в ногу з часом.
Районний методичний кабінет ВОМС РДА