Відділ освіти, молоді та спорту Сокирянської Районної Державної Адміністрації

Семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів

На сучасному етапі становлення і розвитку держави перед школою постає складне і відповідальне завдання – формування людини нового типу, інтелектуальної, творчої, ініціативної й активної, самостійної, гармонійно розвиненої, свідомої особистості з громадянською позицією, почуттям національної гідності, готової до конкретного вибору свого місця у житті. Сучасна школа покликана стати осередком виховання, запорукою самовизначення і самореалізації кожної особистості. Важлива роль у цьому процесі належить трудовому вихованню та профорієнтаційній роботі, які проводяться згідно вікових особливостей школярів. Так, у молодшій школі - це ознайомлення з різними видами професій, виховання позитивного ставлення до всіх видів трудової діяльності, інтересу до пізнання своєї особистості, у середній - ознайомлення з різними видами професій, виховання позитивного ставлення до всіх видів трудової діяльності, інтересу до пізнання своєї особистості, у старшій - вивчення наукових основ вибору професії, класифікацій професій та їхніх вимог до людини, вироблення вміння зіставляти вимоги й власні можливості, випробовування можливостей учнів у різних видах трудової діяльності, орієнтація на суміжні професії.
Саме такій актуальній темі і був присвячений районний семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів «Формування свідомої, конкурентоздатної особистості засобами профорієнтаційної роботи та трудового виховання», що відбувся на базі Михалківського НВК. У роботі семінару взяли участь головний спеціаліст ВОМС РДА Римарчук І.М, директор РЦТДЮ Кулій Н.М., методист РМК Погребняк Н.В. та заступники директорів з виховної роботи з усіх шкіл району. Усіх гостей радо зустрічали учні НВК.

Розпочала роботу семінару Римарчук І.М., яка ознайомила з програмою семінару та побажала всім результативної роботи. Директор НВК С.М.Бужак презентувала візитку навчального закладу та розповіла про його традиції, педагогічний склад, досягнення учнів у навчальній та позакласній діяльності.

Практична частина семінару розпочалася з інтерактивної гри «Подорож у світ професій», яку підготували педагог-організатор Ярова Н.І. та учні 3 класу. Захід пройшов цікаво та весело. Учні виконували різноманітні завдання, розширюючи свій кругозір та з’ясовуючи особливості різних професій за допомогою казкових героїв. Вдало використані ІКТ зробили свято інформаційно насиченим та пізнавальним.

Гості семінару побували також на виховному заході «Вклонімось хлібу – він святий», на який запросили учні 8 класу та класний керівник Гуйчук Л.М. Під час заходу діти ознайомилися з історією вирощування хліба, народними традиціями, пов'язаними із хлібом; ще раз висловили слова подяки праці хлібороба. Святково оформлений актовий зал школи, національні костюми учасників заходу, задушевні пісні, драматичні сценки справили незабутнє враження, а позитив учнів та ентузіазм передалися всім присутнім.

Настрою і драйву у роботу семінару додав профорієнтаційний виступ арт-групи "Шукачі", підготовлений 9-класниками і класним керівником Вишиваною Т.В. Учасники спонукали старшокласників серйозно і важливо поставитися до вибору професії та рекламували професію будівельника. Кодовим жартом заходу були слова: "Мудрий батько виховує добрих дітей, а хороший господар -кваліфікованого робітника".

Під час профорієнтаційної години «Шлях до успіху» , яку провела заступник директора з виховної роботи Романюк Ю.В. з учнями 11 класу, діти презентували свої майбутні професії, ознайомилися з вимогами до представників різних типів професій, розповідали про своє розуміння життєвого успіху. Секретами професійного вибору з школярами поділилися гості заходу, колишні випускники школи: перший заступник військового комісара Сокиряського району Мідріган В.В., директор ПП «Грінлайн» Чобан О.М., лікар Сокирянської ЦРЛ Мартинюк Н.М., бухгалтер Сокирянського ВПУ Місюрко О.О.

На завершення із заступниками з виховної роботи було проведено заняття з елементами тренінгу «Формування фахової компетентності вчителя». Хрептієвська Т.В. показала себе як знаючий та досвідчений психолог.

Підводячи підсумки семінару, педагоги з різних навчальних закладів відзначили, що семінари-практикуми – це дієва форма методичної роботи, де можна ознайомитися з новими ідеями, методами і прийомами виховної роботи; поділитися досвідом проведення різноманітних заходів; поспілкуватися з колегами, отримати гарний настрій.« повернутися до списку новин