Відділ освіти, молоді та спорту Сокирянської Районної Державної Адміністрації

Турнір юних географів

 

     Щороку в Україні проводяться турніри юних географів на районному, обласному, всеукраїнському рівнях.


     Турнір — це змагання школярів у формі рольової гри, що сприяє набуттю умінь розв'язувати

 складні географічні проблеми, доповідати, формулювати твердження та захищати власну думку в наукових дискусіях.

      Турнір юних географів  – це інтелектуальне командне змагання, що поєднує в собі навчання, наукову роботу та гру учнів 8-11 класів. Відрізняються ігри турніру від учнівських олімпіад тим, що задачі оприлюднюються за 2-3 місяці до змагань і обмеження в консультативному часі немає.

   5 жовтня відбувся обласний етап Всеукраїнського турніру юних географів, у якому взяли участь 7 команд нашої області.  Сокирянщину представляла збірна команда району «КАЛИНА».
     До складу даної команди входили: Підлубний Олег ( учень 9-го класу Вітрянського НВК), Івасюк Альона та Лєснік Валерія ( учениці 10-го та 9-го класів ЗОШ IIII ступенів с.Василівка), Федишена Ілонна та Кримняк Станіслав (учні 8-го класу Ожівського НВК). Учасники турніру викладали та обґрунтовували свою позицію з приводу тієї чи іншої географічної проблеми та доводили її в наукових дискусіях – географічних раундах. Питання турніру юних географів суперечливі, вони не мають єдиної правильної відповіді, вчать учнів відстоювати свою точку зору та наводити переконливі аргументи для її доказу. Основним завданням турніру є стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, виявлення і розвиток обдарованих учнів, формування навичок дослідницької роботи, підвищення інтересу до поглибленого вивчення географії. 

      Турнір юних географів – це саме той конкурс, де учні вчаться висловлювати нестандартні думки, коректно ставити питання та робити зауваження, давати оцінку роботі своїх колег – навичкам, що неодмінно знадобляться їм у майбутньому.

       Нагородою для учасників турніру стала чудова гра, приємні спогади й захоплення на все життя. Команда «КАЛИНА» за результатами боротьби нагороджена Дипломом IІІ ступеня.

          Особлива подяка вчителям Мельничук Катерині Василівні ( ЗОШ IIII ступенів с.Василівка), Шибінській Валентині Іванівні (Ожівський НВК), Петрюк Людмилі Борисівні (Вітрянський НВК), які під час підготовки до турніру разом з учнями опрацювали великий обсяг літератури, картографічного матеріалу, оформили презентації, підготували учнів до змагань та привели їх до перемоги.

       Висловлюю подяку і юним географам. Сподіваюся, що інтелектуальні змагання стануть для них неабияким стимулом для руху до нових вершин у науці й житті.

                  Вітаємо  географів Сокирянщини з перемогою!

 

Дідик Ірина Анатоліївна,

методист РМК ВОМС РДА

 « повернутися до списку новин